Łazienki top
O firmieŁazienki Szczecin - aktualnościProducenciŁazienki promocjeRealizacjeArchitekciOgrzewanie SzczecinKuchnie SzczecinSerwis sprzętuKontakt i mapa
Łazienki dół
wyposażenie łazienek
ABT Szczecin - Wyposażenie łazienek
 

Roca

Roca pod względem ilości wytwarzanej ceramiki sanitarnej jest największym na świecie producentem wyposażenia łazienkowego. Koncern posiada 58 fabryk zlokalizowanych m.in. w Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechach, Grecji, Hiszpanii, Polsce, Portugalii, Szwajcarii, Turcji, Włoszech, Rumuni, USA, Argentynie, Brazylii, Peru, Dominikanie, Maroku, Chinach, Malezji, w których łącznie zatrudnia ponad 16 tys. osób.

Początki koncernu sięgają roku 1917, kiedy to bracia Roca założyli firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą grzejników żeliwnych. W miarę upływu lat i rozwoju firmy sukcesywnie rozszerzano asortyment produkcji o nowe wyroby. W kolejnych latach dodawano nowe działy produkcji: 1925r. wanny żeliwne, 1936r. ceramika sanitarna, 1954r. baterie, 1963r. klimatyzacja, 1980r. glazura i terakota. Nowa strategia firmy zakłada ścisłą specjalizację i skupienie działalności na dwóch działach: Wyposażenie łazienek oraz Glazura i Terakota. W ofercie łazienkowej Roca oprócz szerokiego wyboru ceramiki łazienkowejznaleźć można wanny akrylowe, stalowe i żeliwne, baterie łazienkowe i kuchenne, meble oraz dodatki łazienkowe. Produkty te eksportowane są do ponad 80 krajów, na 4 kontynentach, gdzie od lat są synonimem wysokiej jakości, funkcjonalności i nowoczesnego wzornictwa.

Roca koncentruje się w swej działalności na tworzeniu oryginalnych i interesujących linii wzorniczych poszczególnych grup produktów, a także proponowaniu spójnych aranżacji łazienek, w których ceramika sanitarna, baterie, wanna, dodatki i meble tworzą spójność stylistyczną i kolorystyczną. Wysiłki firmy w tym kierunku zostały uwieńczone wyróżnieniem w postaci Narodowej Nagrody za Wzornictwo 2002 (Premio Nacional de Diseno 2002). Premio Nacional to najwyższa nagroda przyznawana dorocznie w hiszpańskim świecie wzornictwa i objęta jest patronatem hiszpańskiego Ministerstwa Nauki i Technologii oraz Barcelońskiego Centrum Wzornictwa. Nagroda została przyznana korporacji Roca w uznaniu wybitnych osiągnięć w zakresie wzornictwa przemysłowego na rynku Europejskim.

W Polsce Roca rozpoczęła swoją działalność od uruchomienia biura handlowego w 1997 roku. Dwa lata później w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej wybudowała nowoczesną fabrykę ceramiki łazienkowej inwestując blisko 23 mln. USD. W 2004 roku rozpoczęto rozbudowę fabryki. Obecnie zajmuje ona blisko 30 000 m2 powierzchni. Koszt tej inwestycji to 18 mln EURO. Dzięki rozbudowie Roca podwoiła swoje zdolności produkcyjne do 1 milion 300 tys. ceramiki rocznie.

Fabryka w Gliwicach jest najnowocześniejszą fabryką koncernu i należy do najnowocześniejszych fabryk ceramiki sanitarnej na świecie. Wyposażono ją w wysokiej jakości park maszynowy oraz zastosowano zaawansowaną technologię produkcji ceramiki sanitarnej, gwarantującą powtarzalność i najwyższą jakość wyrobów. Ceramika z Gliwic sprzedawana jest zarówno na rynkach polskim i hiszpańskim, jak i na terenach pozostałych filii koncernu w Europie, m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Obecnie w fabryce produkowane są 2 marki ceramiki sanitarnej: Roca (serie Victoria i Polo Plus) oraz Madalena. W Polsce Roca najbardziej znana jest z oferty ceramiki sanitarnej, wanien i baterii. W ciągle poszerzanej ofercie wyposażenia łazienek znajdują się również dodatki, meble łazienkowe i brodziki.

Roca Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się firm na Śląsku. Obecnie w swojej fabryce w Gliwicach zatrudnia ponad 330 osób, co plasuje ją w czołówce pracodawców regionu. Roca przyczyniając się do wzrostu gospodarczego i zmniejszenia bezrobocia, odgrywa olbrzymią rolę w życiu społeczno-gospodarczym Śląska. Firma angażuje się nie tylko w dynamicznie rozwijające się przedsięwzięcia biznesowe, ale bierze także czynny udział w akcjach, które mają wpływ na rozwój społeczny i kulturalny regionu.

strona producenta: www.roca.pl


 << Powrót do porzedniej strony
(2kB)Łazienki ABTABT Szczecin Krasińskiego 45
Projektowanie stron Szczecin